Про це пише “Грузія Онлайн”.

Партія “Грузинська мрія”, яка зараз очолює парламент країни, використала фото знищених Росією українських міст для своєї передвиборчої кампанії. За допомогою таких маніпуляцій партія хотіла показати, “що робить опозиція”, та пропонує виборцям таким чином сказати “ні війні”.

КИЇВ24 КИЇВ24

У відеоролику партія показала кадри бомбардувань та протиставила їм нові автобуси та фонтани у містах Грузії. При цьому було упущено контекст про те, що Росія напала на Україну так само, як колись напала на Грузію, а не самі жителі “обрали війну”.

На одному з банерів з одного боку фотографія розбомбленого російською армією Маріупольського театру, а також перекреслений номер опозиційної партії на виборах та напис “Ні війні”. Тоді як з іншого боку показано грузинський театр у Сенакі з повідомленням “Оберіть мир” та номером партії “Грузинська мрія”.

Відреагувала на таку рекламну кампанію президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.

“Наскільки жалюгідними треба бути, щоб безсовісно пропонувати вашому народу плакат, виготовлений у кузні КДБ”, — зауважила Зурабішвілі.

Грузія взяла проросійський курс

Варто зауважити, що з початку 2024 року, коли партія “Грузинська мрія” отримала більшість у парламенті країни, Грузія взяла очевидний проросійський курс. Першим “дзвіночком” стало те, що 1 травня парламент Грузії підтримав законопроєкт про «іноагентів» у другому читанні. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають «іноземні інтереси».

Після цього у липні 2024 року стало відомо, що Євросоюз призупинив вступ Грузії, і це рішення було обопільним. 5 серпня грузинська проросійська партія «Солідарність заради миру» запропонувала Росії «відновити стратегічну співпрацю», уклавши новий «Георгіївський трактат». У XVIII столітті цей договір затвердив перехід Тбілісі під протекторат Москви.