Про це пише видання Fox News.
У матеріалі йдеться, що неназваний чиновник зазначив виданню, що зняття обмежень не змінить хід війни. За його словами, американська розвідка наголосила, що від такого рішення недоліків буде більше, ніж вигоди.
Крім того, у Пентагоні нагадали, що Росія перемістила понад 90% своїх літаків за межі радіуса дії ATACMS.
Посадовець розповів, що нібито “помилково стверджувати”, що це розв’яже проблему ударів по Україні керованими авіаційними бомбами.
А також Україна нібито не має достатньої кількості ракет ATACMS. При цьому із запасів США таке озброєння надати не можуть, оскільки постачання призведе до шкоди для боєздатності американських Збройних сил.
Також співрозмовник видання додав, що Вашингтон не враховує можливу реакцію країни-агресорки, оскільки, як “ядерна держава, вона здатна на дуже погані речі.
Що відомо про дозвіл Україні бити вглиб РФ
Президент Зеленський закликав зняти обмеження на удари вглиб РФ для атак на російські аеродроми, але західні партнери поки не погоджуються. Через це Україна не може знищувати носії керованих авіабомб, які атакують мирні міста.
Голова Пентагону 6 вересня 2024 року зазначив, що далекобійної зброї українцям не дають, бо вони вже мають своє озброєння.
Держсекретар США Ентоні Блінкен сказав 12 вересня 2024 року, що Білому дому потрібно змінити свою думку щодо використання Україною далекобійної зброї, адже умови війни змінилися також.
Президент США Джо Байден 13 вересня зустрічався з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Перед зустріччю повідомлялося, що сторони мають обговорити дозвіл для ЗСУ на удари вглиб Росії. Видання The Guardian 14 вересня написало про те, що Штати та Велика Британія нібито вже надали Києву дозвіл на удари далекобійними ракетами по об’єктах у тилу Росії, однак поки не оголосили про це офіційно.