Про це повідомила пресслужба компанії.
Йдеться про дві станції – «Мостицьку» й «Проспект Правди», яка запланована на вже перейменованому на честь ЄС проспекті. Роботи компанія проводить за власні обігові кошти й без авансів.
На забетонованих ділянках, які залишилися від попереднього підрядника, проводиться ремонтно придатна гідроізоляційна система з ПВХ-мембрани, яку можна відновлювати навіть після вводу об’єкта в експлуатацію. Така гідроізоляція була використана під час будівництва ділянки тунелю між станціями «Либідська» та «Деміївська», зазначила компанія.
На ділянці «Мостицька» – «Проспект Правди» фахівці споруджують унікальний для України двоярусний монолітний тунель. Така конструкція зумовлена специфікою інфраструктури щільно забудованого житлового району, пояснила компанія. Зараз розробляється котлован та монтується система кріплень для подальшого будівництва тунелю.
На готових ділянках тунелю компанія здійснює зворотну засипку ґрунтом. На інших будівельних майданчиках Autostrada веде підготовчі роботи. Загалом об’єкт включає шість будівельних дільниць.
У компанії нагадали, що ділянка від станції «Сирець» до станції ʼМостицькаʼ прокладатиметься закритим способом – методом тунельної проходки, а від «Мостицької» до «Проспекту правди» – відкритим способом. Загальна протяжність будівництва (від ст. «Сирець» до ст. «Проспект Правди») – 3,78 км.
Історія довгобуду
У листопаді 2018 року, Київський метрополітен і компанія «Київметробуд» уклали договір про будівництво метро на Виноградар. Він закінчувався 24 січня 2024 року. Тим часом будівельні роботи проводилися з відставанням від плану, а від початку повномасштабного вторгнення росії майже припинились взагалі. Метрополітен встиг сплатити за будівництво 4 мільярди гривень (з ПДВ).
Досі не завершено перший етап будівництва, яким передбачено продовження «зеленої» гілки від станції «Сирець» із ділянкою вилкового відгалуження у бік станції Виноградар та електродепо. Наразі готовий тунель від станції «Сирець» до станції «Мостицька» довжиною майже 1250 метрів, завершено будівництво основних конструкцій вентиляційного вузла, виконано комплекс робіт з демонтажу тунелепрохідницького комплексу.
У липні минулого року на той час директор КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський заявив, що роботи з побудови метро на Виноградар відновлять у вересні після коригування науково-проєктної документації. А до кінця 2024 року планують здати дві станції метро – «Мостицька» і «Варшавська».
У листопаді того ж року він повідомив, що будівництво метро на Виноградар відновлять після коригування проєкту та зміни підрядника, а у грудні заявив, що підприємство досі корегує проєкт будівництва метро на Виноградар, а добудують його не менше ніж через 1,5 року.
Пізніше того ж місяця стало відомо, що Київський метрополітен розірвав договір з «Київметробудом» на продовження Сирецько-Печерської лінії у бік житлового масиву Виноградар через зрив термінів будівництва.
У серпні 2024 року “Київський метрополітен” уклав договір на продовження робіт із будівництва Сирецько-Печерської лінії метрополітену в напрямку житлового масиву Виноградар. Переможцем тендера на 14 млрд грн стало ТОВ «Група компаній «Автострада». Строк виконання будівельних робіт складає 30 місяців.
Як розповів директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор, “Автострада” виконає роботи за власні кошти й тільки після перевірки КМДА їх оплатить.
Водночас Максим Шкіль, власник групи компаній “Автострада”, з якою підписали угоду, заявив, що не готовий прогнозувати, що нові станції з’являться у 2027 році, оскільки це залежатиме від вчасного фінансування.
Скандал на будівництві
В листопаді 2019 року Головне управління Служби безпеки України (СБУ) у Києві та Київській області розпочало слідство за фактом можливого заволодіння бюджетними коштами при будівництві метро на Виноградар в особливо великих розмірах шляхом шахрайства. Правоохоронці тоді встановили, що АТ “Київметробуд” частину з 2,58 млрд гривень, отриманих від метрополітену на реалізацію цього проєкту, перерахували на рахунок відокремленого підрозділу, а ще частину – розмістили на депозиті та отримали з них понад 139 млн гривень відсотків.
У квітні 2024 року Господарський суд міста Києва постановив стягнути з «Київметробуду» 139 млн грн відсотків з коштів, що незаконно були покладені на депозит.
Також нагадаємо, що у березні 2024 року після розслідування Bihus.Info керівник «Київського метрополітену» Віктор Брагінський написав заяву про звільнення. Журналісти виявили у Брагінського понад 50 млн гривень незадекларованих доходів. Зокрема, журналісти знайшли в деклараціях родичів директора Київського метрополітену кілька дорогих квартир та землю під Києвом.
У квітні 2024 року журналісти Bihus.Info з’ясували, що фірми пов’язані з швагером нардепа від “Слуги народу” Миколи Тищенка отримали 140 млн, які мали піти на постачання будівельних матеріалів на будівництва метро, самі матеріали поставлені не були.