У «Київводоканалі» пояснили, чи варто непокоїтись про якість такої води.

Вода грає ключову роль в усіх життєвих процесах, наприклад,  допомагає клітинам засвоювати поживні речовини та виводити шкідливі. Тому вона повинна містити певну кількість мінеральних речовин, таких як кальцій, калій,  магній, йод тощо.

Саме ці мікроелементи, після кип’ятіння перетворюються на карбонати, які ми можемо бачити на стінках наших чайників.

Крім того присутність солей жорсткості у воді є природним явищем, що ніяк не шкодить організму людини, а навпаки, є необхідним для підтримки водно-сольового балансу.

Якою повинна бути жорсткість води?

Згідно із нормами, загальна жорсткість питної води має становити від 1,5 до 7 ммоль/дм3. Якість води, що подається з Дніпровської та Деснянської водопровідних станцій, а також з артезіанських свердловин, відповідає цим нормам. Так, жорсткість води, що подається з Дніпровської станції коливається у межах 3,4 — 4,6 ммоль/дм3, Деснянської — 3,1 — 5,1 ммоль/дм3.

Як можна дізнатись жорсткість водопровідної води?

Актуальну інформацію про жорсткість води можна дізнатися на сайті «Київводоканалу», завантаживши файл «Показники якості води річок Дніпра та Десни», інформація у якому оновлюється щомісяця.

Водопровідна чи бутильована вода: що обрати?

Якщо вам не подобається бачити накип на стінках свого чайника, ви звісно можете купувати бутильовану воду чи встановити додаткові фільтри. Але у багатьох випадках бутильована вода, що є в продажу, майже не містить природних солей кальцію й магнію, а це небезпечно. Значна частина виробників такої води проганяє її через установки зворотного осмосу, роблячи майже дистильованою.

Нагадаємо, у Києві на Дніпровській водопровідній станції збудували новий цех знезараження води.

Фото: unsplash