Про це пише Міністерство оборони Великобританії.

Втрата цього засобу, що забезпечує щоденне командування й управління російськими повітряними операціями, дуже ймовірно, значно погіршить ситуаційну обізнаність екіпажів літаків. Це прогалина в можливостях, яку Росія не може собі дозволити над спірним повітряним простором східної й південної України, — зауважує розвідка.

Ймовірно, йдеться у повідомленні, Росії доведеться шукати варіанти, аби подолати цю прогалину шляхом перепрофілювання літаків і прийняття більшого ризику заради забезпечення ефективної повітряної підтримки, яку потребують ворожі сухопутні війська.

Це довготривала проблема, яка майже напевно загострилась після виведення А-50, які підтримували операції, — відзначає розвідка.

Цілком ймовірно, що ворог спробує повернути до експлуатації раніше законсервовані А-50, щоб пом’якшити вищезгадану проблему.

Збиття російського А-50: деталі

Нагадаємо, що 23 лютого українські захисники знищили російський літак далекого радіолокаційного виявлення А-50. Він почав втрачати висоту поблизу міста Єйськ.

24 лютого стало відомо, що на борту збитого А-50  був екіпаж із 10 росіян. Вони всі загинули.

Слід зауважити, що літак А-50 має стратегічне значення для армії РФ — це буквально «очі російської авіації». Чи зможуть поставити заміну пошкодженому борту і яка загальна кількість таких «летючих радарів» — з’ясовуємо у нашому воєнному блозі.