Про це йдеться у відповідній резолюції Європейського парламенту.

Водночас депутати закликають розпочати переговори щодо інтеграції до ЄС з Боснією і Герцеговиною та надати Грузії статус кандидата на вступ, однак, за умови здійснення певних реформ.

Крім того, вони закликали ЄС встановити чіткі терміни для країн-кандидатів на вступ до блоку до кінця поточного десятиліття, однак виступили проти прискореного шляху до членства.

Євродепутати наполягають на виконанні Копенгагенських критеріїв, щоб гарантувати, що країни-кандидати та потенційні кандидати демонструють послідовну і стійку відданість демократії, верховенству права, правам людини, повазі та захисту меншин, а також економічним реформам.

У Європарламенті наголошують, що розширення ЄС — є стратегічно важливою інвестицією в мир й безпеку, з огляду на повномасштабне вторгнення Росії на територію України.

Депутати закликають наступний склад Колегії комісарів призначити комісара з питань розширення, а також забезпечити чітке відокремлення двосторонніх питань від політики розширення.

Паралельно з розширенням, ЄС потребує й внутрішньої реформи, яка допоможе ефективно інтегрувати нових членів, у тому ж числі шляхом запровадження голосування кваліфікованою більшістю.

Вступ України до ЄС

Нагадаємо, нещодавно Європейська комісія оприлюднила звіт про прогрес України та інших країн-претендентів на шляху до вступу в Євросоюз. Зокрема, відомство вирішило рекомендувати розпочати з Україною вступні переговори, але з умовою впровадження зазначених у звіті реформ.

Однак, для того, щоб відкрити переговори, потрібна згода всіх лідерів країн блоку. Вони можуть обговорити це питання на саміті, який відбудеться 14-15 грудня.