Про це повідомили в Міністерстві енергетики, документ уклали енергохолдинг ДТЕК та GE Vernova у присутності першого віцепрем’єр-міністра – міністра енергетики Дениса Шмигаля та представників уряду США.
Посилення енергосистеми
За словами Шмигаля, нова електростанція допоможе зміцнити українську енергосистему, яка продовжує зазнавати російських атак.
«Електростанція посилить гнучкість і стійкість енергосистеми в умовах війни. Відновлення енергетичної інфраструктури залишається одним із ключових пріоритетів на шляху до відбудови держави», – наголосив він.
Міністр також подякував американським партнерам за підтримку та інвестиції в енергетичне майбутнє України.
Підписання меморандуму відбулося під час засідання Координаційної групи з питань енергетики України G7+, яке називають енергетичним «Рамштайном».
У зустрічі взяли участь представники 20 країн, Європейського Союзу та шести міжнародних організацій. За її підсумками партнери оголосили про виділення щонайменше 375 млн євро на відновлення української енергосистеми.
4 млн євро від Литви для шкіл та лікарень
Крім того, на полях URC2026 Міненерго спільно із Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом підписали Спільну декларацію щодо посилення співпраці у сфері енергетичної стійкості та відновлення.
«У межах цих домовленостей Литва спрямує 4 млн євро на встановлення сонячних панелей та систем зберігання енергії на об’єктах соціальної інфраструктури, зокрема в українських школах та лікарнях. Передане Литвою обладнання вже використовувалось у межах проєкту “Промінь надії”», – зазанчили у відомстві.
Нині вже 6 українських закладів охорони здоров’я мають власну генерацію завдяки проєкту, ще один перебуває на етапі розробки технічних рішень.
Також у межах співпраці погоджена екстрена підтримка енергетичного сектору України:про постачання трансформаторів, генераторів, критичних запасних частини та іншого обладнання відповідно до нагальних потреб.
«Демонтоване обладнання з Вільнюської ТЕЦ та Ігналінської АЕС вже використовується в Україні для ремонтів енергетичної інфраструктури», – заявили в мінстерстві.
У відомстві подякували уряду та народу Литви за солідарність і співпрацю, яка допомагає Україні проходити складні періоди воєнного часу.
Читайте також: У липні та серпні в Україні можуть вимикати світло до 5 годин: в «Укренерго» назвали умови






























