Про це заявила міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, пише видання Uusi Suomi.

Фінляндія не встановила жодних конкретних обмежень щодо своєї матеріальної допомоги Україні, але припускає, що її використовуватимуть відповідно до міжнародного права.

Міністерка додала, що країна, яка захищається, може бити по військових об’єктах на території країни-нападника, якщо це потрібно для самооборони. Це передбачає 51 стаття ООН.

Сюди також входять атаки на військові цілі на території країни-нападника, які необхідні для самозахисту.

Раніше також повідомляли, що Польща вважає, що Україна повинна мати право використовувати західну зброю для ураження цілей на території Росії. Заступник міністра оборони Цезари Томчик підкреслив, що не повинно бути жодних обмежень, і визнав, що таку позицію займають небагато країн.

Україна досі не отримала дозволу бити західною зброєю по РФ: що відомо

Нагадаємо, окупанти почали наступ на Харків із сусідньої Білгородської області й деякі українські офіційні особи стверджують, що атаку можна було б пом’якшити, якби ЗСУ дозволили бити по цілях у цій області Російської Федерації.

У Вашингтоні не погоджуються зі скасуванням заборони на використання американської зброї для ударів по російських тилах, але Україна посилює тиск.

Також група конгресменів закликала Пентагон дозволити Україні атакувати цілі в Росії. Групи конгресменів від обох партій звернулись до міністра оборони Ллойда Остіна з закликом дозволити Україні бити наданою США зброєю по території країни-агресорки та розширити тренування українців на американських винищувачах F-16.

Законодавці вважають, що українці не можуть ефективно захищатися через політику адміністрації Байдена і це потрібно змінити. Лист підписали 13 конгресменів.

Нещодавно Парламентська асамблея НАТО закликала країни-союзники дозволити Україні бити західною зброєю по військових об’єктах у Росії. Підписанти наголосили, що зусиль нині недостатньо для перемоги України, тому члени НАТО повинні зняти певні обмеження. Документ схвалила більшість із понад 200 законодавців з усіх 32 країн.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала схвально відреагував на заклик генсека НАТО. “Як країна, яка перебуває під атакою, Україна, безумовно, має повне право використовувати всі засоби оборони”, – зазначив він, описуючи цю позицію як “просто логічну”.

Втім, прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні виступила проти цієї ідеї. “Я не знаю, чому Столтенберг так сказав, я думаю, що ми повинні бути дуже обережними”, – зазначила Мелоні.