Якщо ви подивитесь на трасу саме цієї ділянки Либідська-Диміївська, то ви побачите там навколо купу новобудов. Перше все це Оушен-Плаза, французький там бульвар чи квартал і ще щось там набудували. Ви ж розумієте, що це сотні тисяч тонн бетону, скла, заліза, які тиснуть на ґрунт а там вся ця територія просто насичена водою, бо коли тече річка вона бере свою воду не лише десь у витоках а й навколо навколишніх джерел. Всі ці квартали різні тиснуть на цю воду яка звісно витікає у Либідь, – розповів Сергієнко в ефірі телеканалу КИЇВ24.

Директор Інституту міста зазначив, що внаслідок активного будівництва в цьому районі ґрунтові води піднялися на поверхню, що призвело до просідання тунелю метро.

“Це є антропогенний фактор, тобто втручання людини, але не містобудівельників і не експлуататорів, а втручання забудовників”, – додав Сергієнко.

Нагадаємо, що аварія на синій гілці Київського метро сталася 8 грудня 2023 року. Через просідання ґрунту та затоплення тунелю було зупинено рух поїздів на ділянці між станціями “Деміївська” та “Либідська”.

Ремонтні роботи на ділянці тривають. За попередніми оцінками, рух поїздів буде відновлено до кінця року.