Про це свідчить результат опитування громадян п’яти країн, які входять до блоку, зроблене на замовлення центру “Нова Європа” компанією Kantar.
Розглянувши два найпопулярніші варіанти відповідей разом – «запросити Україну стати членом НАТО, не зважаючи на війну» та «запросити Україну стати членом НАТО, але з фактичним вступом після закінчення війни», то помітна підтримка більшості громадян в усіх опитаних країнах.
Рівень підтримки цих двох об’єднаних варіантів становить від 50% до 56%, тоді як у США цьому варіанту віддають перевагу 70% респондентів із тих, хто визначився.
Найбільший спротив членству України в НАТО спостерігається в Німеччині (22%), а найменший – у США, де проти виступають лише 12%. Щодо інших країн, то показники такі: 17% у Франції, 19% в Італії та 16% у Нідерландах.
Для найбільш обережних прихильників вступу України до НАТО запропонували варіант відповіді: «почекати із запрошенням, поки не закінчиться війна». Цій відповіді віддали перевагу приблизно чверть респондентів з найвищою підтримкою в Нідерландах (29%) і найнижчою в США (19%).
Нагадаємо, що глави міністерств оборони країн Північноатлантичного альянсу хочуть обговорити можливу передачу Україні західних винищувачів на зустрічі, що відбудеться у червні.
Фото: відкриті джерела