Відповідну думку висловив командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський, передає «hromadske».
Немає нормального імпортного засобу для використання на оперативно-стратегічну глибину. Коли ж летять українські дрони, ми бачимо ефективність та глибину ураження, — полковник.
Він зазначив, що 2024 рік став першим роком, коли постачання дронів відбувається системно, адже була створена державна вертикаль для цього — вертикаль співпраці з виробниками.
При цьому, наразі, через повільне підписання контрактів, не забезпечується і половина потреб у дронах.
Тому, чоловік каже, що українське виробництво має стати циклічним, замкнутим, а наші дрони можуть стати масовими, адже вони випробувані на фронті.
Якщо ми вибираємо технологічний шлях розвитку, то дрони — це наша візитна картка.
На його думку, основна ідея українців — це зберегти життя солдата. Тому, за його словами, потрібна роботизація, масштабування, професійне застосування дронів.
Також військовий вирішив прокоментувати розробку та створення української ракети-дрона «Паляниця».
Ми не зупиняємося в інноваційному розвитку, використовуємо всі технології, від двигунів внутрішнього згоряння до турбореактивних двигунів. Безумовно, нові засоби з’являтимуться.
Окремо, Вадим Сухаревський переконаний, що штучний інтелект «ніколи не замінить людину»:
Якщо ж ми говоримо про ШІ, то в бойовому застосуванні використовуються елементи ШІ. Триває робота разом із міжнародними партнерами, щоб ШІ навчився розрізняти цілі. Але ШІ ніколи не замінить людину і приймати рішення не буде.
Більше про українські дрони
19 червня на виставці зброї у Парижі представили новий український дрон-камікадзе «Булава».
Крім цього, 24 серпня Володимир Зеленський заявив, що відбулося перше бойове застосування української ракети-дрона “Паляниця”. Як повідомлялось, вона є набагато швидшою і потужнішою, ніж звичайні далекобійні БПЛА.