Про це повідомляє Bloomberg.

Зокрема, спільні плани Індії та Росії з розробки та виробництва вертольотів, а також винищувачів було відкладено деякий час тому.

Індія планувала орендувати підводний човен у Росії для навчання індійського екіпажу. Але, ймовірно, і це не реалізують, зазначають чиновники. Індія будує власні судна.

Єдине, що Нью-Делі ще має отримати від Москви, – це два військові кораблі та батареї для протиракетного щита. Їх Індія замовила в Росії ще до російсько-української війни.

Лише 36% зброї Індії надійшло з Росії минулого року, порівняно з 76% у 2009-му. Це значна зміна політики для країни, яка традиційно постачала зброю з Москви.

За даними SIPRI, зараз Індія купує більше зброї у західних компаній і намагається виробляти власну за підтримки США та Франції. За останні два десятиліття Вашингтон пом’якшив обмеження, що забороняють країнам, що розвиваються, доступ до передових технологій.

З 2018 року Індія уклала контракти на суму майже 20 мільярдів доларів на продукцію, яку виготовили в штатах, йдеться у звіті Дослідницької служби Конгресу США.

У жовтні цього року південноазіатська країна погодила угоду на понад 3 мільярди доларів на 31 безпілотник дальнього радіуса дії, які виготовляє американський оборонний гігант General Atomics.

Індійська державна компанія Hindustan Aeronautics Ltd і американська корпорація General Electric Co також близькі до підписання угоди про спільне виробництво вдосконаленої версії реактивних двигунів для легких бойових літаків. Про умови партнерства влада домовилася під час державного візиту Моді до США торік.

Також Індія, як і раніше, залежить від Росії в питанні ядерного потенціалу. Росія залишається єдиною країною, яка пропонує Індії свої атомні підводні човни.

Нагадаємо, Путін збирається до Моді з офіційним візитом.