Про це розповіла  народна депутатка України та членкиня комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз в ефірі КИЇВ24.

Консульські установи мали б діяти згідно з законом, а не з припису від заступника міністра закордонних справ. Що говорить нам закон? Закон про мобілізацію з його змінами й необхідністю виконання обов’язку щодо оновлення своїх персональних даних набуває чинності 18 травня.

Вона наголосила на тому, що після 18 травня всі мають всі громадяни країни мають обов’язок оновити їх. Однак це не означає, що хтось примусово може позбавити права на консульські послуги за приписом. 

 Вони їх можуть отримати одночасно з оновленням своїх же персональних даних. Але 100% обмежувати їх в отриманні послуг не має ніхто право, ані в Україні, ані за кордоном. 

Консульства за кордоном не обслуговуватимуть чоловіків призовного віку: рішення пов’язане з мобілізаційним законом 

МЗС наказало керівникам усіх дипломатичних установ України керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити з 23 квітня вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Тож 23 квітня українське консульство у Польщі тимчасово призупинило консульські дії щодо громадян України призовного віку.

Нагадаємо, 11 квітня парламент ухвалив закон про мобілізацію парламент ухвалив закон про мобілізацію у другому читанні та у цілому. Документ передбачає нові обовʼязки військовозобовʼязаних і мотиваційні норми, зміни щодо процесів мобілізації, покарання для ухилянтів, базової військової служби, права на відстрочку тощо.

16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” (№ 10449), який набуде чинності з 18 травня 2024 року.