Про це заявила голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

“Запросили їх до цього процесу під час робочої зустрічі представників посольств країн G7 з Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури Олександром Кубраковим та Мінцифри Михайлом Федоровим”, – зазначила Шуляк.

За її словами, мова йде про подальшу імплементацію закону № 5655, яка “дасть старт масштабній відбудові країни і змінить принципи роботи будівельної галузі”.

“Ми створюємо реформу і відкриті можливості для експертного діалогу, просвітництва та співпраці. Наступний етап – імплементація. Саме тому Олександр Кубраков відкрито запросив представників країн G7 й усіх стейхолдерів галузі: профільних асоціацій, бізнесу, антикорупційних організацій до створення моніторингової групи, яка контролюватиме хід впровадження для спільної впровадження реформи та розробки підзаконних актів, необхідних для запуску закону”, – наголосила Шуляк.

За її словами, посли країн G7 запевнили у готовності долучитися до моніторингу впровадження реформи та наголосили на її своєчасності.

Як ми писали, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності, який, зокрема, критикували глави українських міст та селищ, архітектори та громадські активісти. Скандальну містобудівну реформу  підтримали мінімальною кількістю голосів (228 при 226 мімімально необхідних) депутати партії “Слуга народу” та депутати, що були обрані від партії ОПЗЖ. Жодного голосу не дали “Європейська солідарність” та “Батьківщина”. У “Голосу” лише один депутат проголосував “за”.

Нагадаємо, голови українських міст та селищ виступили проти законопроєкту № 5655, який позбавляє забудовника будь-якого державного контролю та обмежує права громадян на оскарження будівництв.

Вони наголошують, що законопроєкт № 5655 створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування.

Під зверненням, зокрема, підписався міський голова Києва Віталій Кличко, а також мери Львова, Хмельницька, Тернополя, Чернігова, Вінниці, Житомира, Рівного, Дніпра, Івано-Франківська, тимчасово окупованого Маріуполя, Ужгорода, Миколаєва, Луцька, Черкас та інших міст та селищ України.

Фото: Відкриті джерела