Про це повідомляють Сухопутні війська ЗСУ.

Важливо розуміти, що значна частина контенту в соцмережах, де зображені військовослужбовці Збройних сил, нібито службовці ТЦК та конфлікти з ними – продукти ворожих підрозділів інформаційних операцій.

У Сухопутних військах зазначають, що отримують дані про організацію знімання таких сюжетів на тимчасово окупованій території.

Сюжети ІПСО або як упізнати фейкову новину

За інформацією від військових, елементи відео типові:

  • люди в українському однострої разом з людьми у формі Національної поліції вступають в конфлікти з “місцевими жителями”;
  • імітуються побиття;
  • в кадрах присутні мікроавтобуси та автомобілі з чорними номерами, а також авто з українськими номерами різних регіонів реєстрації;
  • використовуються нейтральні локації, які важко визначити;
  • самі відео поширюються у поганій якості – це також імітація “природності”.

У Сухопутних військах додають, що раніше фахівці РФ використовували більш професійний монтаж і не досягали результату, а отже – противник удосконалюється.

Окрім імітації конфліктів, готуються відео, що пов’язують військовослужбовців ТЦК з вживанням спиртних напоїв, наркотиків у закладах харчування та в супроводі жінок.

До того ж за останній час у мережі з’явилось досить багато подібних відео й вони набули значного поширення. Військові наголошують, що “усі справжні ситуації, які мають місце – ретельно вивчаються, проводяться необхідні службові перевірки, а громадськість інформується в установленому порядку”.

Нагадаємо, що нещодавно Центр протидії дезінформації попереджав, що Росія готує ІПСО про начебто відкриття “другого фронту” з боку Білорусі. Мета Кремля — нагнітання масової паніки серед українців.