Про це в ефірі Radio Moldova заявив новий міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой.
Таким чином міністр прокоментував питання відкриття дільниць для голосування на російських виборах на території Молдови.
Це тема, яка наразі обговорюється. Як тільки ми приймемо рішення, воно буде оголошено. Це рішення потребує консультацій, щоб воно було найкращим. Питання відкриття виборчих дільниць виникало і на інших виборах, зокрема, з відкриттям виборчих дільниць у Придністровському регіоні, що є неприйнятним
За його словами, згідно з Віденською конвенцією Молдова не може заборонити голосування на території посольства Росії. Інші спроби відкрити виборчі дільниці потребують обговорення.
“Відкриття виборчих дільниць у Придністровському регіоні є неприйнятним. На жаль, таке траплялося в минулому, але без згоди конституційної влади Республіки Молдова не може бути відкрита жодна виборча дільниця, окрім тієї, що знаходиться в посольстві, але і на це, очевидно, повинна бути формальна згода”, – пояснив міністр.
Міністр підкреслив, що якщо Росія відкриє свої дільниці у Придністров’ї, у молдовської влади має бути план реагування.
Росія спрямувала запит до Молдови з проханням відкрити виборчі дільниці для проведення виборів президента Путіна, запланованих на 15-17 березня 2024 року.
У попередні роки Росія завжди відкривала виборчі дільниці в Придністровському регіоні, де, за офіційними даними, проживає близько 200 тисяч російських громадян.
На останніх виборах до Держдуми, які відбулися 17-19 вересня 2021 року, в Молдові відкрили 30 виборчих дільниць, 27 з яких – у Придністров’ї. Влада в Кишиневі не давала згоди на їх відкриття.
Раніше у звіті Інституту вивчення війни йшлося, що Кремль може використати невизнану Придністровську Молдовську Республіку для створення нестабільності в Молдові та підірвати український експорт зерна вздовж західного узбережжя Чорного моря.
Невизнана Придністровська Молдовська Республіка
У звіті аналітики зазначають, що 10 січня МЗС Росії заявило про виклик посла Молдови для висловлення протесту проти “недружніх дій” Молдови. Включаючи “політично мотивоване переслідування російських і російськомовних ЗМІ” і “випадки дискримінації російських громадян, які в’їжджають до Молдови”.
Крім того, МЗС Росії погрозливо заявило, що якщо такі дії триватимуть, “російська сторона залишає за собою право вжити додаткових заходів у відповідь”.
Також російське відомство заявило, що в ЗМІ з’явилася інформація про те, що Молдова планує допомагати НАТО в підготовці українських військ на молдовській території, що, на думку РФ, буде рівнозначно “безпосередній участі” Молдови у бойових діях на боці України.