Про це в ефірі КИЇВ24 сказав політолог Олександр Леонов.

Угода з Францією відбувається в рамках відомої декларації G7, яка була підписана минулого року під час саміту НАТО у Вільнюсі. І там країни Великої сімки взяли на себе зобов’язання, які прописані у міждержавних угодах з Великою Британією, Німеччиною та Францією. Вочевидь нас очікує підписання таких угод з рештою країн G7 та країнами, які приєдналися до декларації. А їх приблизно чотири десятки.

Безпекові гарантії для України

Володимир Зеленський сьогодні, 17 лютого, обговорив з прем’єркою Данії безпекові гарантії для України. Зустріч пройшла у рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки. Президент України також подякував Данії за 14 пакетів оборонної підтримки.

Учора з’явилась інформація, що через кілька тижнів Норвегія може підписати двосторонню угоду з Україною про так звані гарантії безпеки в межах рамкової декларації «Групи семи».

Тим часом Україна та Німеччина під час візиту президента України Володимира Зеленського до Берліна підписали двосторонню безпекову угоду про безпекову співпрацю. Вона продовжить декларації G7 про «гарантії безпеки» для України.

2 лютого стало відомо, що Канада та Україна наближаються до підписання угоди про гарантії безпеки.

Першою країною, яка уклала з Україною угоду про безпеку — стала Велика Британія. 12 січня Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак підписали угоду у сфері безпеки між Україною та Великою Британією.

Тоді ж Ріші Сунак оголосив про виділення 2,5 мільярда фунтів стерлінгів (близько 3,2 млрд доларів) військової допомоги Україні на 2024-2025 роки, з яких 200 мільйонів фунтів (255 млн доларів) терміново підуть на закупівлю сотень тисяч дронів для ЗСУ.