Про це повідомив старший офіцер юридичної служби Житомирського обласного ТЦК та СП Дмитро Молот.
Військовозобов’язані, які не оновили облікові дані до 16 липня, можуть уникнути штрафу за умови, якщо нададуть документи або інші підтвердження, які доводять те, що цей громадянин не міг оновити дані впродовж 60 відведених на це днів.
Доказом, зокрема, може слугувати лікарняний лист, але кожен випадок, за словами Дмитра Молота, буде розглядатись окремо.
Як пояснив Молот, під час розв’язання питання притягнення до адміністративної відповідальності відповідний начальник територіального центру буде аналізувати сутність правопорушення, обставини його виникнення та надавати окрему оцінку для кожного факту.
Окрім того, штрафу можна буде уникнути, якщо людині вдасться довести, що вона хотіла оновити дані, але не змогла дочекатися у черзі для цього.
Якщо людина всіма своїми діями хоче оновити дані, але з об’єктивних причин цього не може зробити, наприклад, через неможливість достоятися у черзі, то така обставина виключає склад адміністративного правопорушення. Проте такі обставини має підтвердити очільник ТЦК, а також людина повинна про це повідомити й надати відповідні підтверджуючі документи.
Мобілізація в Україні: оновлення даних
Нагадуємо, що відповідно до нового закону про мобілізацію усі військовозобов’язані громадяни України призовного віку мають оновити свої військово-облікові дані до 16 липня 2024 року. Порушникам уже з наступного дня загрожують чималі штрафи.
Про продовження терміну оновлення даних наразі не йдеться. Народний депутат Федір Веніславський розповів, що комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки не ухвалював ніяких законодавчих актів, які б дозволили продовжити строк оновлення даних.
Хто має оновлювати дані до 16 липня:
- військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років;
- призовники й резервісти;
- заброньовані особи;
- особи, які мають відстрочку;
- військовозобов’язані жінки.