Про це розповіла народна депутатка України від фракції “Європейська солідарність”, членкиня комітету з питань національної безпеки, оборони й розвідки Ірина Фріз в етері КИЇВ24.

Коли починають прив’язувати економічне бронювання до сплати податків чи то до заробітної плати, все це погіршує внутрішньополітичну ситуацію та деморалізує ЗСУ. Перевірка на критичність, аудит – це все одно, що пустити цапа в город. Спочатку наробити халепи, а потім проводити аудит.

Фріз наголосила, що це неприпустимо, що під час війни в Україні починаються оборудки та схеми через економічне бронювання.

Невеликі підприємства, які виробляють для ЗСУ дрони, не можуть забронювати своїх фахівців. А всі інші, зокрема компанії щодо побутових речей, визначаються як критично необхідні та отримують бронювання. Ганьба встановленим критеріям.

Призупинення бронювання від мобілізації: що відомо

Нагадаємо, що 9 жовтня видання The Page написало про те, що Міністерство економіки та Міноборони готуються внести зміни щодо бронювання працівників від мобілізації. Їх планували розглянути на найближчому засіданні Кабміну.

Зазначається, що відповідно до нового рішення, у разі виявлення фактів необґрунтованого бронювання від мобілізації для військовозобов’язаних анулюють відстрочку від призову на військову службу.

Також 9 жовтня “Економічна правда” писала, що бронювання працівників критично важливих підприємств від мобілізації в Україні призупинили через реакцію президента Володимира Зеленського на кількість людей, які мають відстрочку.

Натомість ввечері 9 жовтня перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заперечив, що економічне бронювання військовозобов’язаних призупинять. Він розповів, що в Україні проведуть аудит критично важливих підприємств до 15 листопада 2024 року. До цієї комісії мають включити військових. Бронювання від мобілізації працівників підприємств переглянуть, якщо компанія виявиться “не критично важливою для держави”.