Про плани німецького уряду пише Bild з посиланням на агентство DPA.
Коаліція підготувала секретну пропозицію щодо постачання Києву більшої кількості боєприпасів, транспортних засобів та систем озброєння. Голосування щодо цього пакета допомоги збираються провести в Бундестазі вже цього тижня.
Доцільно зауважити, що крилаті ракети Taurus прямо у цьому проєкті не згадуються. Однак у ньому йдеться про «необхідні системи далекобійного озброєння та боєприпаси для того, щоб Україна могла здійснювати цільові атаки на стратегічно важливі цілі далеко в тилу російського агресора».
Під цей опис і підходять ракети Taurus, оскільки вони можуть досягати мети на відстані понад 500 кілометрів.
Видання зазначає, що Франція та Велика Британія вже поставили Україні свої крилаті ракети Scalp та Storm Shadow, проте вони вважаються не такими ефективними, як Taurus.
Чому Німеччина вагається з постачанням Україні далекобійних ракет
У Німеччині все ще точаться суперечки про можливе постачання ракет великої дальності Taurus в Україну. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус зізнався, що «втомився» від дебатів.
Доцільно зауважити, що Taurus є однією з найсучасніших ракет і може вражати такі цілі, як бункерний комплекс, навіть з великих висот і відстаней. Вони мають дальність дії понад 500 кілометрів і полегшать українській армії атаку на склади зброї та лінії постачання на території Росії.
Україна неодноразово запитувала Taurus, оскільки вони могли дати країні перевагу в боротьбі з російським вторгненням. Однак у канцелярії є побоювання, що німецька зброя може бути використана і для проведення атак углиб російської території.
Німеччина боїться прямої конфронтації з РФ. Це рішення підтвердив і посол Німеччини в Україні Мартін Єгер. Він заявив, що уряд Берліна наразі не постачатиме Києву далекобійні ракети Taurus.