Про це заявив міністр закордонних справ країни Еспен Барт Ейде.

Він зазначив, що удари по Росії “цілком нормальні й Україну не можна змушувати воювати з однією рукою за спиною”.

Тож, за словами дипломата, ЗСУ мають вести війну найбільш ефективним для них способом.

Україна досі не отримала дозволу бити західною зброєю по РФ: що відомо

Нагадаємо, окупанти почали наступ на Харків із сусідньої Білгородської області й деякі українські офіційні особи стверджують, що атаку можна було б пом’якшити, якби ЗСУ дозволили бити по цілях у цій області Російської Федерації.

У Вашингтоні не погоджуються зі скасуванням заборони на використання американської зброї для ударів по російських тилах, але Україна посилює тиск.

Також група конгресменів закликала Пентагон дозволити Україні атакувати цілі в Росії. Групи конгресменів від обох партій звернулись до міністра оборони Ллойда Остіна з закликом дозволити Україні бити наданою США зброєю по території країни-агресорки та розширити тренування українців на американських винищувачах F-16.

Законодавці вважають, що українці не можуть ефективно захищатися через політику адміністрації Байдена і це потрібно змінити. Лист підписали 13 конгресменів.

Нещодавно Парламентська асамблея НАТО закликала країни-союзники дозволити Україні бити західною зброєю по військових об’єктах у Росії. Підписанти наголосили, що зусиль нині недостатньо для перемоги України, тому члени НАТО повинні зняти певні обмеження. Документ схвалила більшість із понад 200 законодавців з усіх 32 країн.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала схвально відреагував на заклик генсека НАТО. “Як країна, яка перебуває під атакою, Україна, безумовно, має повне право використовувати всі засоби оборони”, – зазначив він, описуючи цю позицію як “просто логічну”.

Втім, прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні виступила проти цієї ідеї. “Я не знаю, чому Столтенберг так сказав, я думаю, що ми повинні бути дуже обережними”, – зазначила Мелоні.