Про це йдеться в ухвалі суду від 2 грудня.

“…Визнати протиправним та скасувати винесений 13 липня 2021 року Міністерством культури та інформаційної політики України припис № 801/6.11.6 про припинення проведення будівельних робіт на об’єкті “Реконструкція цілісного майнового комплексу з надбудовою для розміщення офісного центру з підземним паркінгом по вул. Січових Стрільців, буд. 49 у Шевченківському районі м. Києва”;

визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту охорони культурної спадщини № 46 від 29 липня 2021 року;

визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства культури та інформаційної політики № 625 від 06 серпня 2021 року”, – йдеться в ухвалі суду.

Як пояснюють в ГО “Зберегти Квіти України”, суд першої інстанції – ОАСК – пояснив скасування статусу тим, що “будівля модернізму – це радянщина, проєкт забудовника (якого не існує) – відповідає європейським зразкам (щоб це не значило), Мінкульт і ДОКС воюють з приватним бізнесом, а рішення про надання статусу некомпетентне і заангажоване”.

“ОАСК компетентно вирішив, що Квіти – “об’єкт радянських часів, в стані, який естетичної краси та цінності історичному обличчю Києва не додає”, – кажуть в ГО.

Це означає, що “Квіти України” більше не пам’ятка, не має охоронного статусу, на забудовника більше не діє припис Мінкульту про заборону будівельних робіт, наголошують в ГО “Зберегти Квіти України”.

“Кілька кроків – і він знов зможе повернутись до своєї фантазії про скляний офісний центр”, – додає громадська організація.

“Розгляд проходив дуже швидко та за спрощеною процедурою, отже учасників справи про це навіть не мали повідомляти. Ми дізнались виключно, бо пильнували”, – йдеться у позиції ГО.

Громадська організація закликала Мінкульт та Департамент охорони культурної спадщини КМДА подати апеляцію та висловити свою офіційну позицію щодо цих подій.

Як ми повідомляли, знесення «Квітів України» почалося 12 липня 2021 року. Активістам вдалося проникнути на територію, знести паркан та зупинити роботи: після цього суд наклав арешт на об’єкт і заборонив будь-які роботи.

Пізніше стало відомо, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав припис забудовнику припинити будівництво ще за півтора тижні. Крім того, проєкт будівництва не був погоджений з Мінкультом, як цього вимагає законодавство.

У серпні 2021 року, міністерство культури внесло будівлю “Квіти України” до реєстру державних пам’яток, що забороняє її руйнування або перебудову.

Активісти, які виступили проти знесення будівлі «Квітів України» в Києві, вимагають реставрувати об’єкт, в тому числі з усіма знесеними конструкціями.

Інвестором будівництва начебто є Rockwill Group, у склад якої входить Rockwill Wealth Solutions Limited (Королівство Велика Британія) та RWS Immobilien (Чехія). Спеціалізація – інвестиційні проєкти, керування інвестиціями, реконструкція та реставрація будівель, зміна призначення і експлуатаційних властивостей нерухомостей. Сума інвестицій в «Квіти України» – начебто в межах 12 мільйонів доларів США.

Фото: Відкриті джерела