Киян обурило, що реконструкція цього будинку нашкодить культурній пам'ятці.

Раніше ми писали, що з фасаду будівлі «Квіти України» зрізали 30-річний виноград. Нардеп Дмитро Гурін обурився цим рішенням, адже виноград, атріум та фасади приміщення є реальною цінністю.

Водночас у забудовника запевнили, що рослини пересадили тимчасовов розсадник, а пізніше їх використають в оформленні фасаду.

«Іноземний інвестор», якого не називають, планує реконструювати будинок «Квітів України» і перетворити його на офісний центр із надбудовою й підземним паркінгом. Замовником реконструкції виступає ПрАТ «Квіти України», а передпроектні пропозиції розробляла архітектурна майстерня Георгія Духовичного.

Олексій Пишний, речник інвестора, на своїй Facebook-сторінці розповів усі деталі щодо реконструкції будівлі «Квітів України» на вул. Січових стрільців, 49.

Зокрема пан Олексій опублікував відповіді на 7 найпопулярніших питань від ГО «Зберегти «Квіти України» щодо цієї будівлі.

  • Питання авторського права. За словами Пишного, реконструкція об’єкту без погодження автора не порушує чинного законодавства України, якщо вона здіснюється в належний спосіб і з дотриманням вимог чинного законодавства.
    «Приймаючи до уваги той факт, що ні майнові права на твір, ні право власності на нього ніколи не належали авторові – автор архітектурного проекту не може посилатися на статтю ЗУ “Про архітектурну діяльність”, оскільки не має ні майнових авторських прав на об’єкт, ні права на недоторканість твору. Крім того, КСУ (рішення від 14 липня 2020 року № 8-р/2020) чітко встановлено: із приписів Конституції випливає, що кожен, хто не є власником, не має права створювати перешкод власнику у здійсненні належного йому права, а також вчиняти будь-які інші дії, спрямовані на порушення або обмеження правомочностей власника щодо володіння, користування та розпорядження майном», – зазначив Олексій Пишний.
  • Документація. Пан Олексій радить звернутися до ДОКС, щоб запросити копію протоколу консультативної ради щодо цього проекту.
  • Висота будівлі. За проектом, найвища відмітка будівлі 27 метрів, згідно з містобудівною документацією.
  • Атріум. У межах організації конкурсу реконструкції буде надана можливість запропонувати найкращий варіант реалізації атріуму.
  • Журі конкурсу. Склад журі ще не визначений, однак Олексій Пишний не виключає, що в ньому може бути й автор проекту будівлі – Микола Левчук.
  • Виноград на фасаді. Пишний запевнив, що виноград пересадили до розплідника рослин. А озеленення фасадів буде окремим пунктом в завданні на конкурс.
  • Залучення громадськості. Команда пана Олексія прагне провести відкритий і незалежний конкурс. Відтак – представники готові до діалогу не тільки з профільною спільнотою, а й із громадкістю.

Окрім цього, на своїй Facebook-сторінці Олексій Пишний розповів, як із його боку наразі відбувається процес інвестування в реконструкцію будівель.

Йдеться про групу інвесторів спільно з Rockwill Group, у склад якої входить Rockwill Wealth Solutions Limited (United Kingdom) та RWS Immobilien (Чехія).

Спеціалізація – інвестиційні проекти, керування інвестиціями, реконструкція та реставрація будівевль, зміна призначення і експлуатаціних властивостей нерухомостей.

Ці інвестори, за словами Олексія Пишного, купили будівлю «Квіти України» в Києві, щоб у подальшому її реконструювати. Сума інвестицій за цим проектом – близько 12 мільйонів доларів США.

Фото: фейсбук