Про це йдеться у зверненні очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова.
Він повідомив подробиці стратегії щодо повернення наших людей із російського полону.
Повертати в першу чергу всіх важкопоранених і тяжкохворих. Жінок. Всіх, хто перебуває в полові вже довгий термін. Особливу роль для нас займає трагічний епізод – події на “Азовсталі”, тож повернення всіх, хто був на “Азовсталі”, ми приділяємо особливу увагу.
Що говорять про обмін в СБУ
СБУ активно працює над поверненням українських захисників з полону. Про це повідомив Голова СБУ Василь Малюк на спільному брифінгу з керівниками силових відомств та Уповноваженим Верховної Ради з прав людини.
За словами Малюка, співробітники Служби безпеки України разом з іншими Силами оборони активно поповнюють обмінний фонд, беручи в полон російських військовослужбовців на полі бою. Це завдання є пріоритетним, поставленим Президентом Володимиром Зеленським.
Голова СБУ повідомив про розширення переговорної групи, яка займається підготовкою обмінів. До неї увійдуть представники СБУ, ГУР, МВС, ЗСУ, СЗР та омбудсмена. Малюк висловив впевненість, що це дозволить ефективніше працювати над поверненням українських оборонців додому. Василь Малюк також зазначив, що робота ведеться не лише щодо військовослужбовців, а й цивільних громадян, у тому числі тих, кого Росія незаконно утримує з 2014 року.
Голова СБУ повідомив про успішну операцію спецпризначенців ЦСО “А” СБУ, в результаті якої в полон було взято понад сотню російських військовослужбовців, серед яких є офіцери та представники підрозділу “Ахмат”. Наразі з полоненими росіянами працюють військова контррозвідка та слідчі СБУ, документуючи воєнні злочини, скоєні ними в Україні. Після проведення всіх передбачених законом процедур, українська сторона зможе вести перемовини щодо їх обміну.
Що відомо про обмін військовополоненими
Президент Володимир Зеленський доручив Головному управлінню розвідки, Службі безпеки та Міністерству внутрішніх справ представити стратегію обміну військовополоненими. 14 серпня стало відомо, що уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про розмову зі своєю російською колегою Тетяною Москальковою щодо обміну полоненими на тлі операції ЗСУ в Курській області.
Пізніше у західних ЗМІ також з’явилася інформація, що представники України та РФ починають переговори про обмін військовополоненими в Курській області. Факт ведення роботи над підготовкою обміну виданню підтвердили в українській розвідці. Однак точна кількість російських військових, яких взяли ЗСУ під час заходу в Курську область, не розголошується.