Таку думку висловив офіцер ЗСУ та волонтер Мирослав Гай в етері КИЇВ24.
Захист України – це конституційний обов’язок. Це по-перше. Тобто незрозуміла пропозиція сама по собі. Звичайно, є ряд фахівців, спеціальностей, які, я вважаю, особисто, бронювати обов’язково потрібно — це працівники критичної інфраструктури, лікарі, особливо деяких напрямків, які потрібні для того, щоб громадянам допомагати надавати якісні медичні послуги.
Також, вважає Мирослав Гай, обов’язково слід надавати бронювання працівникам оборонних підприємств, які займаються виробництвом й постачанням зброї, а також виготовленням снарядів.
Нагадаємо, що нардеп Олексій Гончаренко повідомив, що у Кабміні розробили нову систему бронювання від мобілізації, яка буде залежати від рівня заробітної плати.
Довідка
Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (ст. 25): «Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві».
Тобто працівники певних органів, підприємств, організацій, установ можуть продовжувати виконувати свої посадові обов’язки у разі включення їх до списків, які відстрочують призов на військову службу під час мобілізації. Наказ діє протягом 6 місяців.