Про це в етері  програми «Третій сектор» на Kyiv FM розповіла координаторка проєкту Анна Мойсеєва.

«“Мирна школа” базується на відновному підході. Він передбачає побудову довіри та залучення причетних до ситуації учасників у процес обговорення, прийняття рішення чи розв’язання конфлікту. Усе, щоб сформувати безпечне мирне середовище в шкільній громаді шляхом профілактики насильства, булінгу та зниження рівня конфліктності» – розповіла Анна Мойсеєва.

За її словами, модель «Мирна школа» пройшла шлях від статусу експерименту в 2014 році до проєкту, схваленого МОН.

Інститут миру і порозуміння отримав 119 заявок від закладів середньої освіти, які бажають впровадити таку модель у своїй школі. Нині експертна комісія оцінює кожну заявку згідно з критеріями відбору.

«Під час навчання учні, педагоги та освітні управлінці дізнаються про інструменти для співробітницького менеджменту та розвитку соціальних навичок, які передаються за принципом “Рівний – рівному”» – наголосила координатора проєкту Анна Мойсеєва.

Для всіх, хто не зможе цього разу потрапити до проєкту, будуть доступні відкриті онлайн-курси та вебінари, що допоможуть опанувати компетенції моделі.

Більше про проєкт «Мирна школа» дивіться у повному випуску програми.

Проєкт «Збереження інклюзії та соціальної згуртованості в Україні: Адаптація та відновлення у відповідь на війну» реалізують ГО «Інститут миру і порозуміння» спільно з Ініціативою за мирні зміни за підтримки Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.