Про це повідомив представник Білого дому Ендрю Бейтс.
У дописі Бейтса зазначається, що Білий дім обурений з приводу того, що спікер Палати представників Майк Джонсон оголосив перерву (в Палаті представників – ред.) «без розгляду ухваленого Сенатом пакета допомоги Україні».
Бейтс додав, що Джонсон оголосив канікули «замість того, щоб покласти край шкоді, яку він завдає нашій національній безпеці».
Кожен день, коли спікер Джонсон спричиняє погіршення нашої національної безпеки, Америка програє. І кожен день, коли він відкладає голосування, авторитет республіканців у Конгресі в американського народу падає… замість того, щоб припинити політизацію безпеки країни, спікер Джонсон тікає, відправляючи Палату представників на дострокові канікули.
Представник Білого дому наголосив на шкоді, якої завдає відтягнення ухвалення пакета про додаткове фінансування.
Джонсон продовжує зміцнювати криваві військові зусилля Росії та іранський режим на шкоду американській національній безпеці, робочим місцям у США та нашим найближчим альянсам.
Допомога від США затримується. Які перспективи ухвалення?
Нагадаємо, що Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Відомо, що з цієї суми Україна отримає понад 60 мільярдів доларів.
Новий законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики.
Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Водночас президент США Джо Байден закликав Палату представників США терміново схвалити законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. За словами Байдена, цей проєкт закону має вирішальне значення для національної безпеки США.
Однак, спікер Палати представників, у якій більшість належить республіканцям, заявив, що Конгрес США не ухвалить законопроєкт про виділення допомоги Україні, який не містить заходів для вирішення міграційної кризи.