Таку думку висловив прем’єр Вірменії Нікол Пашинян в інтерв’ю виданню Politico.
При цьому він поки що не схиляється до позиції, що Єреван має стрімко рухатися у бік проєвропейської інтеграції.
У матеріалі йдеться, що після повномасштабного введення військ в Україну Кремль перманентно втрачає позиції та слабшає, що не може не позначатися на відносинах із колишніми союзниками.
«Модель, згідно з якою у нас виникають проблеми з нашими сусідами й ми маємо запрошувати інших захистити нас — неважливо, хто ці інші, є дуже вразливою моделлю. Наша стратегія має полягати в тому, щоб спробувати в цій ситуації максимально знизити нашу залежність від інших», – пояснив Пашинян західним журналістам.
Politico пише, що розчарування у Вірменії може стати важливим поворотним моментом для країни з населенням 2,8 мільйона осіб. Після розпаду СРСР вона делегувала більшу частину контролю за своїми залізницями, своїм енергетичним сектором і навіть своїми кордонами Росії.
Коли 2020 року Вірменія вела 44-денну війну проти сильніших сил Азербайджану, які підтримує Туреччина, саме російські миротворці були залучені для підтримки режиму припинення вогню.
Як відомо, дружина прем’єра Вірменії привезла Україні першу з початку війни допомогу від країни, крім того, Вірменія та США проведуть спільні навчання з миротворчої місії.
Своєю чергою, експерт-міжнародник Тарас Семенюк також помітив, що Вірменія змінює курс та віддаляється від росії.
Фото: Getty Images