Про це повідомляє міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

Так, у Київській області, як і в усіх регіонах України, застосовуються графіки обмеження електроенергії. Причому, в області відключення можуть тривати довше: 6-7 годин замість 3-4 у Києві. Це негативно відобразилося й на подачі води.

“Через довготривалі відключення електрики та надмірний полив маємо критичне падіння тиску в мережі водопостачання”, – пояснив Маркушин.

Він розповів, що для того, щоб стабілізувати ситуацію в місті вводять тимчасові графіки обмеження водопостачання.

Графік на сьогодні, 12 листопада:

  • з 17:00 до 22:00 – вода матиме достатній тиск;
  • з 22:00 – вода подаватиметься із заниженим тиском (на верхніх поверхах можлива її повна відсутність) – аби встигнути наповнити резервуари на наступну добу.

На балансі “Ірпіньводоканалу” перебувають сотні об’єктів. Місцеві маленькі свердловини (яких понад 60) не можуть повністю задовольнити потребу в воді, навіть попри те, що генератори забезпечують безперебійну роботу водоканалу. Контролювати роботу свердловин – задача майже непіднімна для наявних в місті ресурсів. Окрім того, Київ, який також постачав воду до Ірпеня, через відключення світла та спеку, знизив обсяги постачання, що також негативно відобразилося.

“Проблема в ці спекотні дні нагальна в багатьох громадах України, через що столиця вдвічі зменшила подачу води до Ірпеня. Проблема комплексна. Її не можна вирішити порадами диванних “експертів”, які знають, як правильно прикладати подорожник на перелом”, – пояснив Маркушин.

Міськрада збирається розв’язувати проблему закупівлею додаткових генераторів, але повноцінно проблему зможуть вирішити лише після того, як спаде спека – тобто, до кінця липня графіки постачання води будуть застосовуватись.

Ситуація зі світлом

Нагадаємо, що через обстріли РФ ситуація в електроенергії України дуже важка. Зокрема, наша країна втратила близько 9 гігаватів генерувальних потужностей через сім останніх російських атак на енергосистему. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що в Україні також працює 27% енергооб’єктів, усі інші або зруйновані, або ж знаходяться на ремонті.

Саме ремонт енергообладнання для підготовки до зими, а також рекордна спека призвели до складної ситуації з електроенергією влітку 2024 року. Наразі Укренерго у деякі години застосовує усі чотири черги відключень. Фахівці запевняють: до кінця липня з ремонтів вийде частина обладнання, тому ситуація з електроенергією стане кращою.