Уряд Польщі пригрозив новими обмеженнями на імпорт продукції з України.

КИЇВ24
Зерно. Ілюстративне фото. Getty Images

Про це заявив заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак.

Він відповів, чи розглядає уряд можливість запровадження одностороннього ембарго на імпорт агропродовольчих товарів з України. Зі слів Колодзейчака, Польща не виключає такий варіант у разі відсутності співпраці з української сторони.

М’яч на полі України. Або ви домовляєтеся з Польщею, або ми будемо змушені запровадити подальші обмеження на імпорт українських товарів.

Міністр також вважає, що протести на кордоні з Україною “свідчать про масштаби невдоволення в польських селах, яке було спричинене поганою аграрною політикою протягом багатьох років”.

Колодзейчак повідомив, що міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський має провести переговори з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським.

Урядовець також заявив, що повідомлення про те, що українське зерно залишається в Польщі, попри ембарго, не підтвердилися, але разом з тим українська продукція витісняє польську на німецькому ринку.

Крім того, він прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського щодо блокади кордону.

Це також акція, яка яскраво показує, що сьогодні робить Україна. Я це чітко кажу, я звернувся до президента Зеленського: зосередьтеся на своїй політиці, у вас теж є проблеми в країні.

Відомо, що нині до Польщі не можна імпортувати пшеницю, кукурудзу, соняшник та ріпак.

Раніше повідомляли, що польські фермери оголосили про новий загальнонаціональний страйк, який розпочався 9 лютого і має тривати до 10 березня. Протестувальники планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.

Це пов’язано із рішенням Європейської комісії продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.

Однак вона також створює істотні проблеми для аграріїв з європейських країн.

У п’ятницю угорські фермери приєдналися до поляків та влаштували протест біля КПП «Захонь» на кордоні з Україною, виступаючи проти рішення Єврокомісії про продовження безмитного ввезення української продукції ще на рік.

У вівторок, 20 лютого, польські страйкарі анонсували жорсткіше блокування кордону з Україною.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
19 Квітня 2025
Більше новин