Про це заявив Незалежний самоврядний профспілковий союз індивідуальних фермерів «Солідарність», його заяву наводить RMF FM.
Будуть заблоковані не тільки прикордонні переходи, а й транспортні вузли, під’їзні шляхи до залізничних перевалочних станцій і морських портів, — йдеться в комюніке профспілки.
Польські фермери наголосили, що вони невдоволені неконтрольованим напливом товарів з України до Польщі через рішення ЄС.
Так, відсутність регулювання ставить під сумнів прибутковість сільськогосподарського виробництва у Польщі, а також перероблювання та інших галузей, пов’язаних з сільським господарством.
Тому на 20 лютого, в рамках 30-денного загального страйку аграріїв, ми оголошуємо, що вся протестна діяльність буде зосереджена на повній блокаді всіх польських прикордонних переходів з Україною та протестах у польових умовах, — повідомили профспілковому союзі.
Протестувальники закликають громадськість підтримати їхню акцію. Вони стверджують, що їхня акція спрямована на «забезпечення продовольчої безпеки в країні».
Блокада українського кордону: які причини у страйків на КПП
Протести фермерів тривають вже багато тижнів не лише в Польщі, але й по всій Європі. Виробники виступають не лише проти неконтрольованого продовольства з України, але й проти правил ЄС, пов’язаних з Європейським зеленим курсом.
Так, польські фермери оголосили про новий загальнонаціональний страйк, який розпочався 9 лютого і має тривати до 10 березня. Протестувальники планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.
Це пов’язано із рішенням Європейської комісії продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.
Однак, вона також створює істотні проблеми для аграріїв з європейських країн.
У п’ятницю угорські фермери приєдналися до поляків та влаштували протест біля КПП «Захонь» на кордоні з Україною, виступаючи проти рішення Єврокомісії про продовження безмитного ввезення української продукції ще на рік.
Страйкарі наполягають, що продукти, які надходять з-за меж Європейського Союзу, повинні підпорядковуватися тим самим правилам, яких дотримуються фермери ЄС, і Брюссель повинен захистити інтереси своїх власних фермерів, «а не намагатися знищити європейське село своїми заходами».
Протестувальники також кажуть, що Україна експортує продукти з підвищеним вмістом ГМО, і вони виступають проти цього.