Про це пише видання Politico. 

Раніше американські офіційні особи заявили, що адміністрація президента США продовжує працювати і закликає представників Республіканської партії робити те саме.

“Це президент (Джо Байден. – Ред.), який знає, що нам потрібні дії, і сумлінно працює над тим, щоб це сталося. І ми не бачимо жодних причин для того, щоб політика стала на заваді”, – заявила журналістам на борту літака Air Force One заступниця речниці Білого дому Олівія Далтон.

Тим часом у Конгресі учасники переговорів намагались врятувати їх після того, як лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконел натякнув, що схиляється перед бажанням Трампа зірвати угоду щодо кордону.

Наступного дня Макконнелл пояснив, що він все ще підтримує продовження фінансування безпеки кордону, пов’язаного з Україною, хоча він та інші провідні республіканці не змогли повністю спростувати чутки про те, що угода під загрозою.

Пізно ввечері в четвер Дональд Трамп опублікував заяву, в якій сказав, що країні “краще не укладати угоду”, якщо вона не буде “ідеальною”, і назвав нинішні зусилля Сенату “безглуздими”.

У відповідь демократи звинуватили Трампа у спробі заморозити кризу на кордоні заради політичної вигоди на виборах.

Водночас Білий дім не поспішає критикувати експрезидента, оскільки урядовці відчувають, що будь-яка політична реакція з їхнього боку буде використана республіканцями для того, щоб знищити будь-яку можливість укласти угоду, що ще лишається. Водночас заступниця речниці Олівія Далтон наголосила, що варто діяти.

Ми вважаємо, що на кордоні потрібно діяти. Що нам потрібно об’єднати зусилля для досягнення компромісу на основі здорового глузду щодо прикордонних заходів, прикордонної політики і прикордонних ресурсів. І ми все ще сподіваємося, що це може статися

За даними анонімних співрозмовників видання, помічники Джо Байдена розуміють, що схвалена Сенатом угода, найімовірніше, не пройде у Палаті представників.

Вони зосередилися на тому, щоб провести угоду через Сенат, яка, на їхню думку, продемонструє здатність Байдена досягати двопартійної згоди і його прагнення вирішити проблему кордонів. Після цього команда президента планує звинуватити республіканців Палати представників у зволіканні.

“Вони хочуть отримати угоду від Сенату, хоча знають, що вона мертва, щоб мати змогу вступити у суперечку з республіканцями в Палаті представників”, – сказав один зі співрозмовників видання.

Переговори щодо законопроєктів для фінансування допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню та посилення безпеки на південному кордоні США тривають з жовтня 2023 року.

Раніше повідомляли, що Конгрес погодив текст угоди щодо кордону США з Мексикою, від ухвалення якого буде залежати поновлення фінансування військової допомоги Україні. Текст документа планується оприлюднити найближчими днями.

Допомога Україні від США

Нагадаємо, що у Білому домі вважають, що досягли прогресу під час переговорів із республіканцями в Сенаті США. Вони сподіваються, що пакет додаткового фінансування для України вдасться схвалити у січні.

Однак, існує і «план Б», якщо законопроєкт не буде схвалений.

Тим часом лідер республіканців у Сенаті США Мітч Макконнелл заявив, що США мають продовжувати надавати військову допомогу Україні. Він вважає, що це необхідно для захисту національних інтересів Америки.