Про це йдеться у заяві оперативного командування «Захід».

Там визнали, що кінцевий строк військової служби є проблемою, але для її розвʼязання потрібно перемогти у війні. В оперативному командуванні зазначили, що в дискусії щодо демобілізації втратилася «одна важлива деталь — Росія». 

«Ніхто не вигадав просто так мобілізувати мільйон українців. Ніхто не хоче витрачати більшу частину бюджету на армію. Ніхто не підтримує закриті кордони. Це робиться не тому, що хтось хоче погратися. Це робиться, тому що ми повинні це робити. Тому, що є ворог. Є Росія»— йдеться у заяві.

На думку командування, нині проблема полягає у тому, що українцям «потрібно захищатися, а «не займатися громадським активізмом».

В ОК «Захід» додали, що активізм «залишився в часі Центральної Ради», яка розпустила армію. Там пригадали, що після того на українські території «прийшли більшовики й провели репресії, Голодомор, депортації, війни та знову репресії».

Також зауважили, що кожен солдат виконує свою функцію і відіграє значну роль у підрозділі. А от самовільне залишення частини призводить до «погіршення ефективності обороноздатності» тих людей, з якими Гнезділов воював.

«Тобто він ставить під удар не себе, а саме своїх конкретних побратимів. Хтось має відпрацювати і за себе, і за нього», — заявили в командуванні.

Нагадаємо, 22 вересня військовослужбовець 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов оголосив, що самовільно залишив частину (здійснив СЗЧ). Так він прагне привернути увагу до відсутності демобілізації.

Попри сподівання Гнезділова на підтримку колег, все ж деякі військові називають його дезертиром. Сержант 5-ї окремої штурмової Київської бригади Юрій Сиротюк заявив в ефірі КИЇВ24, що вважає дезертирство найважчим злочином під час війни.

24 вересня у 56-й ОМПБр заявили, що військовий «вчинив дії, які містять ознаки кримінального правопорушення». Йдеться про самовільне залишення військової частини або місця служби. На тлі цих подій, за даними пресслужби, призначили службове розслідування.