Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час форуму “Україна. Рік 2024”.

На запитання, чи готовий президент України до перемовин з Путіним для припинення війни, Зеленський відповів, що з “глухою людиною, яка вбиває своїх опонентів не можливо вести перемовин.”

Ми запропонуємо йому майданчик, де він зможе визнати, що програв війну. Чи Україна програє у цій війні? Я впевнений, що ні. У нас немає альтернативи не перемогти. Якщо Україна програє, то не буде нашого існування. Нам не підходить такий фінал.

Зеленський наголосив, що дуже багато в цій війні залежить не тільки від України, а й насамперед від партнерів.

Всі кроки назад Путіна, щоденні кроки назад – точно будуть мати великий вплив на його суспільство. Тоді він буде думати про внутрішню безпеку. Сьогодні Путін оперує планами та цифрами і говорить про плани 2030 року. Він бачить себе до 2030 року, а ми б хотіли закінчити з ним раніше.

Також, президент додав, що “підтримувати Україну треба зараз, а не “до кінця”. ”

Нагадаємо, що під час форуму “Україна. Рік 2024” Володимир Зеленський заявив, що за підсумками першого Глобального саміту миру росії представлять документ та запропонують участь. Але це не означає, що Москва його прийме.

Конференція “Україна. Рік 2024”: що відомо

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що план на 2024 рік готовий. Він також зазначив, що міністерство координує роботу зі спорудження фортифікацій і на сьогодні вже вдалося обладнали кілька тисяч опорних пунктів та вогневих позицій.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін наголосив, що українська оборонна промисловість за 2023 рік виросла у шість разів. Більша частина цих спроможностей вже законтрактована. Він також пообіцяв, що українці “частіше чутимуть про наземні дрони”. Він також додав, що в України зʼявилася зброя, яка вразила ціль на 700 км.

Цьогоріч Україні вдасться перевиконати план президента України щодо дронів для військових. Тільки FPV-дронів цьогоріч буде більше, ніж мільйон, заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Також, він додав, що Українські військові зможуть керувати дронами, перебуваючи далеко від фронту.

Окрім того, під час форуму Шмигаль заявив, що в Україні будується великий завод по виробництву турецьких “Байрактарів”.

Протягом 2024 року Україна очікує отримати від Сполучених Штатів Америки (США) 11,8 млрд доларів фінансової допомоги.

Україна проводить консультації з регуляторами ЄС та США щодо відкриття повітряного простору, повідомив міністр розвитку громад Олександр Кубраков.

Інформація про наявність у рф іранських ракет не відповідає дійсності. РФ також не використовує північнокорейські ракети в масштабному форматі.