Про це пише Міноборони Британії у соцмережі Х.
За останній час Київ завдав ударів по 12 російських НПЗ за допомогою дронів. Так, 15-16 березня були атаковані три великі нафтопереробні заводи в Самарській області.
Деякі з найвіддаленіших об’єктів, які піддалися атаці, знаходяться приблизно за 900 км від України, що підкреслює зону дії атак українських БПЛА, — йдеться у зведенні.
Як наголошує розвідка Британії, такі удари спричиняють фінансові втрати для Росії, впливаючи на внутрішній ринок палива. Недавні атаки призвели до виходу з ладу щонайменше 10% потужностей російських нафтопереробних заводів.
Капітальний ремонт на НПЗ може зайняти певний час. Розвідка припускає, що через санкції ремонт затягнеться.
За словами чиновника Міненерговугілля РФ, для захисту НПЗ планується розгорнути системи ППО «Панцир». Однак, враховуючи розмір і масштаб російської енергетики, навряд чи Росія зможе захистити всі вразливі об’єкти, — вважає розвідка.
Удари по НПЗ Росії
Нагадаємо, що 15 березня безпілотники атакували нафтохімічне підприємство «Перший Завод» у Калузькій області РФ, що займається перероблюванням нафти. Це була операція ГУР Міноборони.
А вже в ніч на 16 березня, БПЛА завдали удару по двох нафтопереробних заводах у Самарській області Росії. Дрони атакували Сизранський та Новокуйбишевський НПЗ.
17 березня у Краснодарському краї під удар безпілотників потрапив нафтопереробний завод у Словʼянську-на-Кубані. На заводі спалахнула пожежа. Місцева влада заявила, що це начебто наслідок падіння БпЛА.
Водночас видання Financial Times опублікувало матеріал, у якому стверджувало, що у Сполучених штатах стурбовані різким зростом цін на нафтові продукти через атаки на російські нафтопереробні заводи. США нібито закликали Україну припинити атаки на російські НПЗ, бо вони можуть призвести до зростання світових цін на нафту.