Про це він розповів під час інтерв’ю з Фарідом Закарією на зустрічі Ялтинської європейської стратегії.

Зеленський зазначив, що росіяни планували залучити до наступу близько 60-70 тисяч військових, але наразі в регіоні перебуває приблизно 40 тисяч осіб. Хоча вони сподівалися на швидкі прориви, поки що серйозних результатів не досягнуто.

Водночас українські військові міцно тримають оборону і роблять усе необхідне для подальших військових та політичних кроків України.

Президент також зазначив, що в результаті операції в Курській області вдалося зменшити інтенсивність обстрілів на Донбасі. За його словами, ситуація на Покровському напрямку за останній тиждень почала вирівнюватися.

Зеленський пояснив, що операції в Курській області та на Донбасі взаємопов’язані. До початку операції на Курщині росіяни застосовували набагато більше снарядів на Донбасі, ніж українські сили, а тепер це співвідношення значно зменшилося. Однак для остаточної стабілізації ситуації Україна потребує більше озброєння.

Контрнаступ РФ на Курщині

11 вересня аналітики DeepState підтвердили, що росіяни почали активні штурмові дії у Курській області. Вони розповіли, що ворог переправив бронетехніку через Сейм і дрібніші річки далі. Тож ситуація для українських військових там погіршується.

12 вересня президент України Володимир Зеленський підтвердив, що росіяни почали контрнаступальні дії на тій частині Курщини, яку контролюють українські військові. Проте військовий оглядач Василь Пехньо повідомив, що наступ росіян майже зупинився, адже бійці ЗСУ були до нього готові.

13 вересня Міністерство оборони США підтвердило інформацію про спроби армії РФ провести контрнаступальні дії в Курській області. Проте у Пентагоні назвали масштаби цих дій “незначними”.

Цього ж дня аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) спрогнозували, що росіяни будуть натрапляти на труднощі при подальших спробах контратак у підконтрольних українським силам районах.