Шевченківський районний суд міста Києва 20 березня продовжив запобіжний захід для народного депутата Нестора Шуфрича, який обвинувачується у державній зраді, залишивши його під вартою до 18 травня.

Про це повідомляє Суспільне.
Прокурори наполягали на продовженні тримання під вартою ще на 60 днів, тоді як сторона захисту вимагала відмовити в цьому та застосувати альтернативний захід.Адвокат Шуфрича Валерій Буняк запропонував замінити тримання під вартою на менш суворий запобіжний захід, наприклад, домашній арешт.
Сам Шуфрич зазначив, що не бачить у своїх діях складу злочину та вважає обвинувачення помилково сформульованим. Він також просив суд відхилити клопотання прокурорів, наголошуючи на потребі залишатися на свободі для виконання депутатських обов’язків.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що суд зобовʼязав надати нардепу від забороненої ОПЗЖ Нестору Шуфричу, якого підозрюють у державній зраді, право на здійснення депутатських повноважень.

Суд відмовив у тому, щоб Шуфрич брав участь у засіданні Ради фізично, проте зобовʼязав надати йому право виконувати депутатські повноваження в рамках його перебування в слідчому ізоляторі.

Раніше народному депутатові Нестору Шуфричу, якого підозрюють у державній зраді, повідомили про нову підозру за фінансування Росгвардії у тимчасово анексованому Криму.

3 вересня в Офісі генпрокурора повідомили, що прокурори ОГПУ скерували до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата України IX скликання від забороненої партії ОПЗЖ Нестора Шуфрича і його експомічника В’ячеслава Черепані.

Їх звинувачують у ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України — фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території і державного кордону України.

Крім цього, депутатові Шуфричу інкримінують державну зраду (ч. 1 ст. 111 КК України).

За даними слідства, обвинувачені разом з іншими довіреними депутату особами після тимчасової окупації Криму забезпечили реєстрацію нерухомості — будинку і земельної ділянки в смт Сімеїз за законами РФ. Це майно нардеп придбав у 2013 році через підконтрольне підприємство та довірених осіб.

У 2016 році для охорони майна обвинувачені організували укладення договору охорони з незаконним воєнізованим формуванням – “ФГУП “Охрана” Росгвардії по Республіці Крим”.

Надалі вони організували передачу та перерахування Росгвардії, яка бере участь у війні проти України, понад 648,7 тисячі російських рублів за охорону майна.

Крім того, депутата підозрюють у тому, що він був завербований російською Федеральною службою безпеки (ФСБ) і виконував завдання одного із колишніх заступників секретарів Ради національної безпеки і оборони України (РНБО), який у 2014 році виїхав до Москви.

Шуфрич, як каже слідство, систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював тези держави-агресора і проводив підривну діяльність проти України. Він підтримував ідеї проросійської спрямованості подальшого розвитку України.

Обвинувачені перебувають під вартою. Обидва фігуранти звинувачення відкидають. Шуфрич, зокрема, вважає, що державної зради в його діях немає.

4 вересня Печерський райсуд Києва розпочав підготовче засідання у справі.