Про це пише POLITICO.

Остання поправка Братислави до мовного законодавства, яка обмежує використання мов меншин, зокрема угорської, може зашкодити їхнім теплим відносинам.

За даними місцевих ЗМІ, новий проєкт закону заборонить використання мов національних меншин у громадському транспорті, на пошті або в меню ресторанів, а також підвищить штрафи за недотримання закону в 20 разів — до 15 000 євро.

Словацькі опозиційні політики з партій «Свобода і солідарність» (SaS) та «Угорський альянс» критично ставляться до нового мовного законопроєкту, вважаючи, що він зашкодить туризму, знизить конкурентоспроможність Словаччини та викличе критику з боку ЄС.

Опозиція також порівнює законопроєкт із політикою колишнього прем’єр-міністра Володимира Мечіара 1990-х років, коли було введено перші мовні обмеження, а антиугорські настрої посилювалися.

У разі ухвалення закону відносини між Словаччиною та Угорщиною, які останнім часом зміцнилися завдяки схожим поглядам прем’єр-міністрів Угорщини Віктора Орбана та Словаччини Роберта Фіцо, можуть швидко охолонути.

Міністр культури Словаччини Мартіна Шімковічова, яка підтримує цю ініціативу, заперечує, що закон спрямований проти меншин, наголошуючи, що він покликаний захистити словацьку мову.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що отримав гарантії від голови парламенту Словаччини Петера Жіги, що будь-які зміни мовного законодавства не обмежать прав угорської меншини. Він додав, що Угорщина уважно стежить за змінами в законодавстві, і вони залишаються в контакті з лідерами «Угорського альянсу».

Законопроєкт може набути чинності наступного літа, якщо його ухвалять.