Про це в ефірі КИЇВ24 розповів авіаексперт Валерій Романенко.

400 км – гарантована дальність [ракети Taurus]. Це означає чітка смерть Кримського мосту. І от Шольц цього не хоче. Це – політичне рішення. Він боїться, що росіяни активізують якісь дії. А вони й так активізували все, що могли.

Він додав, що росіяни вже встигли вдарити по всіх об’єктах інфраструктури: лікарнях, вокзалах, транспортній енергетиці. Куди лише вони не били!

Не били по атомних станціях, бо самі розуміють – це “російська рулетка”, типу куди полетить речовина з ураженого реактора. 

Раніше повідомляли, що інформація про те, що Штати Америки вже надали Україні далекобійні ракети ATACMS, відновила дебати в Німеччині щодо надання Збройним Силам України крилатих ракет Taurus. Американський високопосадовець зазначив, що в США сподіваються, що рішення Вашингтона надати ATACMS, а також подібні рішення Франції й Великої Британії щодо крилатих ракет великої дальності “може бути важелем впливу” для переконання Німеччини змінити свою думку.

Taurus для України

Україна давно просить Німеччину надати ракети Taurus дальністю до 500 кілометрів. Однак Берлін відмовився це робити, побоюючись ескалації конфлікту.

Попри рішення США та надання Україні великого пакета допомоги, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що має намір дотримуватися своєї відмови постачати крилаті ракети Taurus в Україну.

Зазначимо, що канцлер Німеччини орієнтувався на США, коли йшлося про постачання нових якісних систем озброєнь Києву. Так було у випадку з постачанням далекобійної артилерії, а також танків Leopard 2, які надіслали в Україну лише після того, як Вашингтон погодився поставити свої танки Abrams.

Раніше повідомляли, що голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн закликала уряд Німеччини поставити Україні крилаті ракети Taurus.  Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн зазначила, що внаслідок рішення США тепер бачить необхідність у діях і з боку уряду Німеччини.