Про це посадовиця розповіла в етері телемаратону.
На сьогодні ми говоримо, що нам потрібно імплементувати близько 3500 різних правил та стандартів ЄС. Насправді це дуже-дуже-дуже небагато.
За її словами, це абсолютно керована та зрозуміла місія для України з огляду на наявність торговельної лібералізації з ЄС та десять років виконання угоди про асоціацію.
Стефанішина додала: за таких умов важливо, що в Україні є монобільшість у парламенті, «зелене світло» від Президента та уряд цілком єдиний.
Позитивний звіт Єврокомісії
Нагадаємо, 8 листопада оприлюднено звіт, у якому Європейська комісія рекомендувала Раді ЄС розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу. Це історичне рішення ухвалили на підставі звіту комісії, в якому йдеться, що Україна досягла суттєвого прогресу в реформуванні.
Пізніше пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова передала прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю звіт Єврокомісії.
Однак, щоб розпочати переговори, рішення Єврокомісії мають схвалити всі 27 держав ЄС. Якщо це станеться, Україна візьметься до технічної роботи з підготовки процесу вступу, яка передбачає складання планів і перевірку рівня відповідності українського законодавства європейському.
Водночас в уряді Угорщини заявили, що Європейський Союз не має розпочинати переговори про членство з Україною, адже вона не відповідає необхідним умовам. Натомість вони пропонують «привілейоване партнерство».