Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у коментарі журналістам під час Ради міністрів ЄС у Брюсселі.
Я очікую, що під час зустрічі ми розглянемо ситуацію в Україні, де тривають інтенсивні бої. Ситуація на полі бою є важкою, і це робить навіть більш важливим продовження та нарощення нашої підтримки для України. Ми не можемо дозволити президенту Путіну перемогти.
Він наголосив, що Україна має зберегтися як суверенна незалежна держава в Європі, і підтримати її — в інтересах НАТО та європейських союзників.
Генсек Альянсу також зазначив, що війни є непередбачуваними за своєю природою, тож ніхто не може сказати, як і коли завершиться російська агресія проти України.
Що ми можемо сказати — що в міру того, як імовірність неприйнятного переговорного результату зростає, ми маємо збільшувати допомогу, яку ми надаємо Україні. На цей час ми не бачимо жодного бажання з боку президента Путіна вести переговори навколо прийнятного рішення по Україні. Щоб досягти цього, треба переконати президента Путіна, що він не переможе на полі бою.
Допомога від США скорочується, що це означає
Нагадаємо, що вчора заступниця речника міністерства оборони США Сабріна Сінгх заявила, що США й далі виділятимуть пакети військової допомоги Україні, але розмір стане меншим.
За її словами, США вже витратили понад 95% від суми з $62,3 млрд, виділених Україні. Залишилося близько $1 млрд у резервах. Окрім того, вона додала, що Україна покладається на підтримку інших країн.
Водночас у вівторок, 7 жовтня, демократи в Сенаті США заблокували спроби республіканців швидко схвалити законопроєкт про надання надзвичайної допомоги Ізраїлю без передбачених коштів для України. Так, 3 листопада Палата представників США схвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю на суму 14,3 мільярда доларів. У цьому проєкті немає згадок про Україну, попри прохання Байдена обʼєднати допомогу Ізраїлю та нашій державі.