Про це розповіла в етері КИЇВ24 заступниця директора директорату розвитку електронних послуг Мінцифри Валерія Ткач.

Якщо говорити про відмови по критеріях, їх не більше 20%. Керівник одразу отримує результат бронювання з чіткою причиною відмови й може з нею працювати. Відмову можна трансформувати в успішний результат.

Валерія Ткач пояснює, що відмовляють тій особі, яка не працевлаштована на підприємстві, тобто, до прикладу людина працює з січня, однак реєстр про це дізнається в березні чи квітні.

В першу чергу відмовляють, бо особа не працевлаштована на підприємстві. Як наслідок того, що раніше подавали квартальні звіти у пенсійний фонд. Якщо в січні працевлаштували особу, реєстр про це дізнається в березні чи квітні. Щоб виправити цю ситуацію ми реалізували з пенсійним фондом послугу, повідомити про зміну трудових відносин. 

Зазначимо, що за тиждень понад 55 тисяч працівників критично важливих підприємств заброньовано через Дію. Про це повідомили в пресслужбі застосунку. Водночас працівники важливих підприємств, заброньовані від мобілізації, не потребують проходження ВЛК. Також не потрібно йти в ТЦК.

Там зауважили, лідером серед отримання онлайн-бронювання стала Київщина — близько 19,5 тисяч осіб. Далі йдуть Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Закарпатська області.

Нагадаємо, що послуга бронювання на порталі “Дія” запрацювала із 17 липня, адже 16 липня вже закінчився офіційний термін до якого військовозобов’язані повинні були оновити свої військово-облікові дані.

Ті, хто не оновив їх вчасно, можуть отримати штрафи, однак їх не розсилатимуть автоматично, передбачена певна процедура. Якщо військовозобов’язаний не сплатить штраф за неоновлені дані, справу можуть передати до органів державної виконавчої служби. Детальніше про те, що зміниться для військовозобов’язаних з 17 липня читайте в матеріалі.