Про це заявила речниця МЗС КНР Мао Нін, передає Укрінформ.
Як зазначила Нін, Пекін взяв до уваги критику від президента України Володимира Зеленського з приводу китайсько-бразильського «консенсусу із шести пунктів» щодо врегулювання «української кризи».
За її словами, вони продовжать сприяти вирішенню «конфлікту» на основі цієї мирної ініціативи.
Зараз першочерговим пріоритетом є деескалація конфлікту, тому в ініціативі Китаю і Бразилії із шести пунктів першим міститься заклик до відповідних сторін утримуватись від розширення лінії фронту й посилення бойових дій, а також уникати кроків, які можуть спровокувати загострення на фронті.
Вона додала, що в китайсько-бразильському «консенсусі» мовиться про неприпустимість застосування ядерної зброї чи завдання ударів по атомних електростанціях, а також міститься заклик до всіх сторін сприяти діалогу й перемовинам.
Китай і Україна підтримують тісні контакти з відповідних питань, — підсумувала дипломатка.
Які пункти містить консенсус Китаю та Бразилії
- Дотримання принципів деескалації, уникнення провокацій, розширення зон бойових дій і загострення на фронті.
- Діалог і переговори як єдиний спосіб виходу з військового конфлікту.
- Підтримка міжнародної мирної конференції, яку визнають як Росія, так і Україна. Така конференція має відбутися за участю РФ і з чесним обговоренням усіх мирних планів.
- Гуманітарна допомога, захист мирних жителів і заборона на обстріли цивільних об’єктів.
- Неприйнятність використання ядерної, хімічної та біологічної зброї, нападів на атомні станції.
- Заклик протистояти поділу світу на ізольовані групи.
Більше про план Китаю та Бразилії
Президент України розкритикував мирний план Китаю та Бразилії щодо завершення війни, назвавши його «деструктивним» і заздалегідь узгодженим із Кремлем. Зеленський заявив, що план є лише «політичною заявою» і не враховує реальної ситуації.
Нагадаємо, за словами МЗС Китаю, їхній «консенсус» щодо завершення війни Росії проти України отримав позитивні відгуки зі 110 країн світу. Нині Пекін очікує на збільшення підтримки країнами світу свого мирного плану.