Про це заявив президент України Володимир Зеленський, інформує Metropoles.
Глава держави наголосив, що він вже пропонував президенту Бразилії разом обговорити питання завершення війни.
Їхня пропозиція — це теж деструктивно, це просто політична заява. Я говорив президенту Бразилії: «Давайте разом сідати і розмовляти». Ви нам не вороги, ми вам не вороги.
Український політик також розкритикував позицію уряду Бразилії, заявивши, що країна займає «проросійську» позицію в контексті війни у Східній Європі.
Зокрема Зеленський висловив розчарування тим, що Луїз Інасіо Лула да Сілва прагне політичного умиротворення, а не займає більш енергійну позицію щодо війни.
Президент зазначив, що очікував більшого розуміння з боку Лули після їхньої зустрічі. Він також наголосив, що зусилля Бразилії з пошуку мирного рішення залишаються марними, оскільки Путін не виявляє наміру припинити війну.
Які пункти містить консенсус Китаю та Бразилії
- Дотримання принципів деескалації, уникнення провокацій, розширення зон бойових дій і загострення на фронті.
- Діалог і переговори як єдиний спосіб виходу з військового конфлікту.
- Підтримка міжнародної мирної конференції, яку визнають як Росія, так і Україна. Така конференція має відбутися за участю РФ і з чесним обговоренням усіх мирних планів.
- Гуманітарна допомога, захист мирних жителів і заборона на обстріли цивільних об’єктів.
- Неприйнятність використання ядерної, хімічної та біологічної зброї, нападів на атомні станції.
- Заклик протистояти поділу світу на ізольовані групи.
Що відомо про позицію інших країн стосовно плану Китаю
Нагадаємо, за словами МЗС Китаю, їхній «консенсус» щодо завершення війни Росії проти України отримав позитивні відгуки зі 110 країн світу. Нині Пекін очікує на збільшення підтримки країнами світу свого мирного плану.