Територіальні центри комплектування не можуть позбавляти військовозобов'язаних водійських прав. Проте це може зробити суд.

КИЇВ24
Український військовий. Фото: Getty Images

Про це повідомляє пресцентр Міністерства оборони України.

Зазначається, що у разі невиконання обов’язків військовозобов’язаним ТЦК та СП можуть подавати позов до суду з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

Рішення про позбавлення водійських прав ухвалює суддя. У Міноборони наголошують, що рішення суду у таких справах підлягають негайному виконанню.

Також у рамках мобілізації можуть вилучити траспортний засіб. Але є умова — не повинен бути єдиним транспортним засобом громадянина.

Мобілізація в Україні: деталі нового закону

Новий закон про мобілізацію набув чинності з 18 травня 2024 року. Протягом наступних 60 днів усі військовозобов’язані чоловіки мають оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, їх можуть притягнути до відповідальності.

4 травня скасували статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, мають 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію «непридатних» або «придатних» до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.

9 травня Верховна Рада України затвердила збільшення штрафів для ухилянтів. Порушники мобілізаційного закону платитимуть державі від 3400 до 25 000 гривень.  Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Зазначимо, відповідно до нових норм усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням. 

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин