Про це сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону «Єдині новини».
«Щодо кількості, безумовно, ніхто не буде передавати поштучно ті літаки. Літаки будуть передаватися підрозділами. А ці підрозділи – це щонайменше ескадрилья. В нашому варіанті це зараз 12+ літаків. У західних партнерів ескадрильї більше, там мають до 18 літаків. Таким чином – кілька десятків літаків може бути передано Україні спочатку для вирішення поточних завдань», – зазначив Ігнат.
Водночас він вказав, що питання з приводу отриманої Україною кількості озброєння і техніки дуже чутливі.
«Дуже чутливі питання стосовно кількості озброєння, техніки… Думаю, що можна говорити про умовні цифри. Тому що для кого ми цю інформацію будемо говорити? Для ворога? Чи для себе? Тому треба розуміти, що саме кількість засобів озброєння, самої техніки не буде так широко зараз оприлюднюватися», – сказав Ігнат.
Він нагадав, як упродовж тривалого часу Україна говорила про те, чому їй необхідні літаки F-16 і що це дасть державі у воєнний та мирний час.
Як відомо, днями що Сполучені штати разом із партнерами оголосили, що готові надати Україні винищувачі четвертого покоління F-16 в межах довгострокових зусиль зі зміцнення безпеки Києва.
Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати підтримають спільні зусилля з союзниками та партнерами щодо підготовки українських пілотів на літаках четвертого покоління, включаючи F-16.
Слід додати, що глави міністерств оборони країн НАТО хочуть обговорити можливу передачу Україні західних винищувачів на зустрічі, що відбудеться у червні.
Своєю чергою, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявляв, що Сполучене Королівство може підтримати українських військових, надавши допомогу іншим країнам, які бажають постачати винищувачі та іншу військову техніку в Україну.
Загалом, Україна сподівається отримати від союзників 40-50 винищувачів F-16. Про це заявив радник міністра оборони України Юрій Сак. Так Україна сформує три або чотири ескадрильї для захисту свого неба від російських бомбардувань.
Натомість прем’єр-міністри Британії та Нідерландів за підсумками зустрічі на полях саміту Ради Європи у Рейк’явіку домовились очолити «коаліцію винищувачів» для надання Україні F-16.
Деякі країни вже висловили готовність навчати українських пілотів, зокрема, Бельгія.
Фото: gettyimages