Про це Майк Джонсон заявив у коментарі журналістці “Голосу Америки” Катерині Лісуновій.

За його словами, воля Конгресу полягає в тому, щоб дозволити ЗСУ “гнучкість у використанні зброї та допомоги, яку ми вже надіслали”.

Я пояснив, що воля Конгресу полягає в тому, щоб дозволити їм (ЗСУ, – ред.) гнучкість у використанні зброї та допомоги, яку ми вже надіслали. Щоб вони могли вести війну так, як вони вважають за потрібне. Я прихильник цього. Я вважаю, що це й був намір Конгресу.

Варто зазначити, що 10 липня Майк Джонсон зустрічався із Володимиром Зеленським. Як поінформував президент України, ключовою темою розмови було зміцнення українсько-американської співпраці.

Обговорили очікування від саміту НАТО й прогрес України у впровадженні реформ на шляху до вступу в ЄС і НАТО. Для економічної стійкості нашої держави важлива подальша бюджетна підтримка з боку США. Світ має залишитися місцем, де перемагають свобода й демократичні цінності. Дякую за підтримку українського народу в боротьбі з повномасштабною російською агресією.

Дозвіл бити по території РФ

Раніше повідомляли, що США не будуть відкликатисвій дозвіл бити по цілях вглиб території Росії. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати Америки не змінили свою позицію щодо зняття обмежень на глибші удари по території Росії після російського удару по Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит” у Києві.

Також на саміті НАТО конгресмени США очікують, що союзники погодяться дати дозвіл Україні використовувати західну зброю для ударів вглиб Росії, у тому числі по її енергетичній інфраструктурі та нафтогазових родовищах, щоб зупинити військову машину Кремля.

Зокрема, варто зазначити, що Велика Британія дозволила Україні бити по військових об’єктах на території Росії ракетами Storm Shadow. Про це заявив новий прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер

Президент України Володимир Зеленський вперше зустрівся з новим прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером на полях Саміту НАТО, де обговорив новий дозвіл та подальшу підтримку України.