Про це пише Bloomberg з посиланням на європейських дипломатів.
За їхніми словами, у той час, як більшість із 27 країн-членів ЄС на саміті в Брюсселі в 20 березня, об’єдналися навколо виділення надзвичайно важливого фінансування для військової допомоги для України, Франція та Італія зволікають із зобов’язаннями щодо конкретних фінансових обсягів.
Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на саміті лідерів по відеозв’язку, настійно попросив виділити суму для закупівлі боєприпасів “якнайшвидше”.
Bloomberg зазначає, що дискусії в Брюсселі в четвер показали, що виділення 5 мільярдів євро на закупівлю 2 мільйонів артилерійських снарядів буде непростим завданням.
Голова дипломатії ЄС Кая Каллас заявила, що вона все ще прагне, щоб лідери підписали принаймні частину цього плану.
“Якщо ми не можемо прийняти рішення на цілий рік, давайте вирішимо на короткий термін“, — сказав Каллас журналістам на початку зустрічі, описавши внесок як “реалістичний”.
За словами дипломатів, Франція та Італія, друга та третя за величиною економіки ЄС, не хочуть публічно заявляти про дуже великі суми допомоги для України.
За словами італійських дипломатів, Італія та інші країни просять надати більше технічних і фінансових деталей і кажуть, що ініціатива ще недостатньо опрацьована.
Французькі дипломати зазначили, що хоча вони поділяють цілі цієї ініціативи, пріоритетом є реалізація частки ЄС на 18 мільярдів євро від кредитного пакета G7 для України.
Водночас прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо підтримав ініціативу щодо 5 мільярдів євро на боєприпаси для України. За його словами, багато країн “не діють належним чином” у контексті надання зброї українцям.
Водночас інші розкритикували цю ідею за те, що вони рано почали визначати, скільки допомоги мають надати країни, замість того щоб спершу отримати їхню згоду на це.
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що таке визначення обсягів допомоги — це “рух у зворотному напрямку”.
“Це може створити враження, що хтось робить недостатньо. Але готовність підтримувати Україну є, навіть якщо це зараз важко точно визначити“, — сказав він.
Раніше стало відомо, що Франція та Італія гальмують зусилля ЄС щодо постачання боєприпасів для України.