Про це заявила заступниця Міністра оборони України Катерина Черногоренко в інтерв’ю YouTube-каналу єПитання.

Черногоренко наголосила, що українці за кордоном також мають виконувати свої конституційні обов’язки. Водночас вона каже, що реалізувати це буде важче.

На жаль, немає однозначного інструменту, яким чином це реалізувати. Тому що створюється постанова про адміністративне правопорушення, постанову має прийняти людина, вона має сплатити штраф тощо…

Вона пояснює, що ці люди зберігають зв’язок з державою, тому мають виконувати свої конституційні обов’язки. Черногоренко переконана, що саме так працює справедливість.

Тут не може бути якогось виокремлення. Все так само — адміністративна відповідальність. Просто державі буде трошки складніше реалізувати це. З огляду на те, що люди вимушені були залишити свою державу.

Оновлення даних

Нагадуємо, що відповідно до нового закону про мобілізацію усі військовозобов’язані громадяни України призовного віку мають оновити свої військово-облікові дані до 16 липня 2024 року. Порушникам уже з наступного дня загрожують чималі штрафи.

Наразі військовозобов’язані громадяни мають лише добу, аби оновити військово-облікові дані. Зробити це можна трьома шляхами:

  • у територіальному центрі комплектування і соціальної підтримки;
  • у центрі надання адміністративних послуг;
  • у мобільному застосунку “Резерв+”.

В усіх трьох випадках треба уточнити адресу проживання, контактний номер телефону та електронну адресу.

До ТЦК окрім як для оновлення даних, доведеться йти, щоб стати на військовий облік чи оформити відстрочку від служби. Також до центру комплектування треба звернутися військовозобов’язаним, які побачили у “Резерв+” неправильний статус чи розбіжності з даними у військовому квитку.

Хто має оновлювати дані до 16 липня: 

  • військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років;
  • призовники й резервісти;
  • заброньовані особи;
  • особи, які мають відстрочку;
  • військовозобов’язані жінки.

Зазначимо, що про продовження терміну оновлення даних наразі не йдеться. Народний депутат Федір Веніславський розповів, що комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки не ухвалював ніяких законодавчих актів, які б дозволили продовжити строк оновлення військово-облікових даних.