В етері КИЇВ24 волонтер Костянтин Кястутисович поділився своїми спогадами.
Кожного разу в них все змінювалося. І відношення, і правила. Вони намагалися кожного разу, погрожуючи, відмовити мене від поїздки туди. На блокпостах іноді по 1,5 години я чекав на дозвіл “керівництва”. Було, що стріляли під ноги, над головою. Але я казав, що я приїхав рятувати людей, і я вважаю себе християнином. Я розмовляв з ними російською. Якщо ви вважаєте себе християнами, то повинні дозволити мені поїхати і вивезти людей.
Костянтин Кястутисович згадує, що російські солдати усіма способами намагались не допустити волонтера до Бучі. Він бачив в їхніх очах, що вони хотіли його вбити.
Вони запитували, що я за це отримую, питали, чи це мої рідні. Я відповідав – ні, але якби це була ваша мати, ваші діти, я б теж поїхав. Я бачив в їхніх очах неодноразово, що вони хотіли вбити мене. З квітами ніколи мене не зустрічали.
Волонтеру вдалося врятувати українського композитора Ігоря Поклада з родиною. Нагадаємо, що під час російського вторгнення у березні 2022 року, попри неодноразові заяви, що Росія атакує лише військові цілі, окупанти увійшли до міста Буча, що на Київщині. Росіяни здійснили масовий геноцид українського цивільного населення у місті, що супроводжувався викраденнями, тортурами, зґвалтуваннями, у тому числі дітей, та мародерством.
Загинуло понад 422 жителі міста. Українська влада назвала це геноцидом українців і звернулась до Міжнародного кримінального суду з проханням розслідувати воєнні злочини Російської Федерації проти мирного населення.